Mistrzostwa Polski księży w piłce halowej

2015 – Częstochowa

Organizator: Archidiecezja Częstochowska reprezentowana przez ks. Łukasza Dybowskiego.

Termin: 13-14 lutego 2015 r.

Miejsce: Częstochowa

Udział: 13 drużyn reprezentujących diecezje: kielecką, pelplińską, przemyską, koszalińsko-kołobrzeską, łowicką, rzeszowską, toruńską, tarnowską, opolską, łomżyńską, bielsko-żywiecką oraz archidiecezje: lubelską i częstochowską. Łącznie 108 kapłanów!
WYNIKI FAZY GRUPOWEJ:

GRUPA A – mecz nr 1

Diecezja Zamojsko-Lubaczowska / Diecezja Łowicka 11:1 (5:1)
bramki dla Zamościa-Lubaczowa: ks. Tomasz Winogrodzki i ks. Krzysztof Sosnowski – x4,
ks. Paweł Derylak, ks. Marek Mazurek, ks. Łukasz Malec -x1,
dla Łowicza: ks. Jacek Zieliński
GRUPA A – mecz nr 2

Diecezja Łowicka / Diecezja Pelplińska 1:12 (0:6)

bramki dla Łowicza: ks. Piotr Kaczmarek,
dla Pelplina: ks. Marcin Kunda – x4,
ks. Krzysztof Piątek, ks. Andrzej Taliński, ks. Piotr Fankidejski, ks. Marek Szynkowski – x2
GRUPA A – mecz nr 3

Diecezja Pelplińska / Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 0:6 (0:3)

bramki dla Zamościa-Lubaczowa: ks. Tomasz Winogrodzki i ks. Paweł Derylak – x2, ks. Maciej Lewandowski
oraz bramka samobójcza
GRUPA B – mecz nr 1

Archidiecezja Lubelska / Diecezja Tarnowska 0:3 (0:1)

bramki dla Tarnowa: ks. Marcin Chełmecki -x2, ks. Sławomir Szyszka
GRUPA B – mecz nr 2

Diecezja Opolska / Diecezja Rzeszowska 2:1 (0:0)

bramki dla Opola: ks. Rafał Kiełek, ks. Wiesław Mróz,
dla Rzeszowa: ks. Dariusz Weryński,
GRUPA B – mecz nr 3

Diecezja Opolska / Archidiecezja Lubelska 4:3 (2:1)

bramki dla Opola: ks. Mariusz Pełechaty – x2, ks. Rafał Kiełek, ks. Kamil Tymecki
dla Lublina: ks. Sławomir Jagiełło, ks. Emil Kancir, ks. Maciej Ziębiec

GRUPA B – mecz nr 4

Diecezja Tarnowska / Diecezja Rzeszowska 3:1 (2:0)

bramki dla Tarnowa: ks. Marcin Górski, ks. Adam Bezak, ks. Sławomir Szyszka,
dla Rzeszowa: ks. Przemysław Krzysztoń
GRUPA B – mecz nr 5

Diecezja Opolska / Diecezja Tarnowska 1:3

bramki dla Opola: ks. Kamil Tymecki,
dla Tarnowa: ks. Paweł Skraba, ks. Marcin Górski, ks. Leszek Grębski

GRUPA B – mecz nr 6

Diecezja Rzeszowska / Archidiecezja Lubelska 0:9

bramki dla Lublin: ks. Emil Kancir – x5, ks. Piotr Chmielecki, ks. Maciej Domański, ks. Paweł Kościuk, ks. Leszek Sałaga
GRUPA C – mecz nr 1

Diecezja Kielecka / Diecezja Toruńska 3:0 (1:0)

bramki dla Kielc: ks. Dariusz Snochowski, ks. Grzegorz Pastorczyk – x2
GRUPA C – mecz nr 2

Diecezja Toruńska / Archidiecezja Przemyska 1:3 (1:3)

bramki dla Torunia: ks. Tomasz Jankowski,
dla Przemyśla: ks. Hałas – x2, ks. Długosz

GRUPA C – mecz nr 3

Archidiecezja Przemyska / Diecezja Kielecka 2:3 (1:1)

bramki dla Przemyśla: ks. Tomasz Hałas, ks. Borek, dla Kielc: ks. Dariusz Snochowski – x2, ks. Grzegorz Pastorczyk
GRUPA D – mecz nr 1

Archidiecezja Częstochowska / Diecezja Bielsko-Żywiecka 7:1 (5:0)
bramki dla Częstochowy: ks. Łukasz Dybowski – x5, ks. Arkadiusz Makles, ks. Andrzej Kuliberda,
dla Bielska-Żywca: ks. Robert Kasprowski
GRUPA D – mecz nr 2

Diecezja Bielsko-Żywiecka / Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska 1:6 (o:1)

bramki dla Bielska-Żywca: samobójcza,
dla Koszalina-Kołobrzegu: ks. Tadeusz Ceynowa – x2, ks. Piotr Pączkowski – x2, ks. Marcin Wolanin, ks. Wojciech Staszczak

GRUPA D – mecz nr 3

Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska / Archidiecezja Częstochowska 2:4 (1:1)

bramki dla Koszalina-Kołobrzegu: ks. Piotr Pączkowski, ks. Adam Paź,
dla Częstochowy: ks. Arkadiusz Makles, ks. Andrzej Kuliberda, ks. Łukasz Dybowski, ks. Piotr Sokalski

ĆWIERĆFINAŁY:

ćwierćfinał nr 1

Diecezja Zamojsko-Lubaczowska / Archidiecezja Przemyska 2:1 (1:0)
bramki dla Zamość-Lubaczów: ks. Paweł Derylak, ks. Maciej Lewandowski,
dla Przemyśla: ks. Kocaj

ćwierćfinał nr 2

Diecezja Tarnowska / Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska 1:1 (1:0) karne 2:1
bramki dla Tarnowa: ks. Paweł Skraba,
dla Koszalina-Kołobrzegu: ks. Adam Paź

ćwierćfinał nr 3

Diecezja Kielecka / Diecezja Pelplińska 0:0 karne 1:2

ćwierćfinał nr 4

Archidiecezja Częstochowska / Diecezja Opolska 4:0 (3:0)
bramki dla Częstochowy: ks. Łukasz Dybowski – x2, ks. Arkadiusz Makles, ks. Piotr Sokalski

PÓŁFINAŁY:

półfinał nr 1

Diecezja Tarnowska / Diecezja Pelplińska 0:0 karne 3:2

półfinał nr 2

Diecezja Zamojsko-Lubaczowska / Archidiecezja Częstochowska 6:0 (2:0)

bramki dla Zamościa-Lubaczowa: ks. Paweł Derylak – x2, ks. Maciej Banach – x2, ks. Tomasz Winogrodzki, ks. Maciej Lewandowski

MECZ O III MIEJSCE:

Diecezja Pelplińska / Archidiecezja Częstochowska 1:1 (0:1) karne 2:3

bramki dla Pelplina: ks. Marcin Kunda,
dla Częstochowy: ks. Łukasz Dybowski

F I N A Ł:

Diecezja Tarnowska / Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2:2 (0:1) karne 2:1

bramki dla Tarnowa: ks. Kacper Barnasiewicz, ks. Paweł Bogaczyk,
dla Zamoscia-Lubaczowa: ks. Marek Mazurek – x2

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
I miejsce: DIECEZJA TARNOWSKA

ks. Piotr Burdacki, ks. Rafał Żelazny, ks. Adam Bezak, ks. Paweł Skraba, ks. Sławomir Szyszka,
ks. Marian Chełmecki, ks. Paweł Bogaczyk, ks. Kacper Bernasiewicz, ks. Marcin Górski, ks. Leszek Grębski

II miejsce: DIECEZJA ZAMOJSKO-LUBACZOWSKA

ks. Adam Malinowski, ks. Mateusz Furmaniak, ks. Łukasz Malec, ks. Maciej Banach, ks. Piotr Szeptuch,
ks. Krzysztof Sosnowski, ks. Marian Wyrwa, ks. Paweł Derylak, ks. Marek Mazurek, ks. Maciej Lewandowski, ks. Tomasz Winogrodzki

III miejsce: ARCHIDIECEZJA CZĘSTOCHOWSKA

ks. Tomasz Chudy, ks. Michał Solarczyk, ks. Jarosław Sowa, ks. Andrzej Kuliberda, ks. Michał Wieczorek,
ks. Piotr Sokalski, ks. Arkadiusz Makles, ks. Robert Glen, ks. Łukasz Dybowski

IV miejsce – Diecezja Pelplińska

ks. Andrzej Taliński, ks. Wacław Mielewczyk, ks. Marcin Kunda, ks. Krzysztof Piątek, ks. Piotr Fankidejski, ks. Marek Szynkowski,
ks. Łukasz Delewski, ks. Damian Briegmann, ks. Wojciech John
miejsce V: Diecezja Kielecka,

miejsce VI: Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska,

miejsce VII: Diecezja Opolska,

miejsce VIII: Diecezja Przemyska

miejsce IX: Diecezja Bielsko-Żywiecka,

miejsce X: Archidiecezja Lubelska,

miejsce XI: Diecezja Łowicka,

miejsce XII: Diecezja Rzeszowska,

XIII: Diecezja Toruńska.

NAJLEPSZY ZAWODNIK:

ks. Krzysztof Sosnowski – Zamość-Lubaczów

NAJLEPSZY BRAMKARZ:

ks. Piotr Burdacki – Tarnów

KRÓL STRZELCÓW:

ks. Łukasz Dybowski – Częstochowa

STRZELCY:
9 bramek – ks. Łukasz Dybowski (Częstochowa)

7 bramek – ks. Tomasz Winogrodzki (Zamość-Lubaczów)

6 bramek – ks. Paweł Derylak (Zamość-Lubaczów)

ks. Emil Kancir (Lublin)

5 bramek – ks. Marcin Kunda (Pelplin)

4 bramki – ks. Krzysztof Sosnowski (Zamość-Lubaczów)
3 bramki
ks. Hałas (Przemyśl)

ks. Arkadiusz Makles (Częstochowa)

ks. Marek Mazurek (Zamość-Lubaczów)

ks. Maciej Lewandowski (Zamość-Lubaczów)

ks. Grzegorz Pastorczyk (Kielce)

ks. Piotr Pączkowski (Koszalin-Kołobrzeg)

ks. Dariusz Snochowski (Kielce)
2 bramki
ks. Maciej Banach (Zamość-Lubaczów)

ks. Tadeusz Ceynowa (Koszalin-Kołobrzeg)

ks. Marian Chełmecki (Tarnów)

ks. Piotr Fankidejski (Pelplin)

ks. Marcin Górski (Tarnów)

ks. Rafał Kiełek (Opole)

ks. Andrzej Kuliberda (Częstochowa)

ks. Adam Paź (Koszalin-Kołobrzeg)

ks. Mariusz Pełechaty (Opole)

ks. Piątek Krzysztof (Pelplin)

ks. Marek Szynkowski (Pelplin)

ks. Andrzej Taliński (Pelplin)

ks. Paweł Skraba (Tarnów)

ks. Piotr Sokalski (Częstochowa)

ks. Sławomir Szyszka (Tarnów)

ks. Kamil Tymecki (Opole)

1 bramka
ks. Kacper Bernasiewicz (Tarnów)

ks. Adam Bezak (Tarnów)

ks. Borek (Przemyśl)

ks. Piotr Chmielecki (Lublin)

ks. Długosz (Przemyśl)

ks. Maciej Domański (Lublin)

ks. Leszek Grębski (Tarnów)

ks. Sławomir Jagiełło (Lublin)

ks. Tomasz Jankowski (Toruń)

ks. Piotr Kaczmarek (Łowicz)

ks. Robert Kasprowski (Bielsko-Żywiecka)

ks. Kocaj (Przemyśl)

ks. Paweł Kościuk (Lublin)

ks. Przemysław Krzysztoń (Rzeszów)

ks. Łukasz Malec (Zamość)

ks. Wiesław Mróz (Opole)

ks. Leszek Sałaga (Lublin)

ks. Wojciech Staszczak (Koszalin-Kołobrzeg)

ks. Dariusz Weryński (Rzeszów)

ks. Marcin Wolanin (Koszalin-Kołobrzeg)

ks. Jacek Zieliński (Łowicz)

ks. Maciej Ziębiec (Lublin)