Mistrzostwa Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej

2017 | Rzeszów

XIII Mistrzostwa Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej odbyły się w Rzeszowie. W zawodach wzięło udział 17 reprezentacji, w tym zespoły z pięciu archidiecezji – częstochowskiej, gdańskiej, lubelskiej, łódzkiej i przemyskiej oraz drużyny z dwunastu diecezji – kieleckiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, legnickiej, łomżyńskiej, opolskiej, rzeszowskiej (gospodarz), sandomierskiej, siedleckiej, świdnickiej, tarnowskiej, toruńskiej
i zamojsko-lubaczowskiej.

Mistrzem Polski została drużyna księży z diecezji kieleckiej, wicemistrzem zespół z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, a brązowy medal zdobyła reprezentacja diecezji tarnowskiej. Ogółem w zawodach uczestniczyło ponad 150 księży.

 

Wyniki XIII Mistrzostw Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej w Rzeszowie
17–18 lutego 2017 r.

 

ROZGRYWKI GRUPOWE:

Grupa A

1. Diecezja Legnicka (3 mecze | 7 pkt | bramki: 7-1)
2. Diecezja Toruńska (3 | 5 | 5-1)
3. Archidiecezja Gdańska (3 | 4 | 11-5)
4. Diecezja Rzeszowska (3 | 0 | 1-17)

Rzeszowska vs Toruńska 0:4
Legnicka vs Gdańska 3:1
Rzeszowska vs Legnicka 0:4
Toruńska vs Gdańska 1:1
Rzeszowska vs Gdańska 1:9
Legnicka vs Toruńska 0:0

Grupa B

1. Diecezja Zamojsko-Lubaczowska (3 mecze | 9 pkt | bramki: 12-1)
2. Diecezja Siedlecka (3 | 6 | 8-7)
3. Archidiecezja Częstochowska (3 | 3 | 8-9)
4. Archidiecezja Łódzka (3 | 0 | 3-14)

Zamojsko-Lubaczowska vs Częstochowska 3:0
Siedlecka vs Łódzka 3:1
Zamojsko-Lubaczowska vs Siedlecka 4:0
Częstochowska vs Łódzka 6:1
Zamojsko-Lubaczowska vs Łódzka 5:1
Siedlecka vs Częstochowska 5:2

Grupa C

1. Diecezja Kielecka (3 mecze | 9 pkt | bramki: 11-1)
2. Archidiecezja Przemyska (3 | 6 | 10-4)
3. Archidiecezja Lubelska (3 | 3 | 2-10)
4. Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska (3 | 0 | 2-10)

Przemyska vs Kielecka 1:3
Koszalińsko-Kołobrzeska vs Lubelska 1:2
Przemyska vs Koszalińsko-Kołobrzeska 5:1
Kielecka vs Lubelska 5:0
Przemyska vs Lubelska 4:0
Kielecka vs Koszalińsko-Kołobrzeska 3:0

Grupa D

1. Diecezja Tarnowska (4 mecze | 12 pkt | bramki: 19-4)
2. Diecezja Sandomierska (4 | 9 | 9-5)
3. Diecezja Opolska (4 | 6 | 6-13)
4. Diecezja Świdnicka (4 | 3 | 8-14)
5. Diecezja Łomżyńska (4 | 0 | 4-14)

Łomżyńska vs Tarnowska 1:7
Świdnicka vs Opolska 2:3
Sandomierska vs Tarnowska 1:2
Świdnicka vs Łomżyńska 3:2
Opolska vs Sandomierska 2:5
Tarnowska vs Świdnicka 4:2
Sandomierska vs Łomżyńska 3:1
Tarnowska vs Opolska 6:0
Świdnicka vs Sandomierska 1:5
Łomżyńska vs Opolska 0:1


ĆWIERĆFINAŁY:

Legnicka vs Siedlecka 1:3
Zamojsko-Lubaczowska vs Toruńska 2:1
Kielecka vs Sandomierska 3:0
Tarnowska vs Przemyska 3:1


PÓŁFINAŁY:

Kielecka vs Siedlecka 4:0
Zamojsko-Lubaczowska vs Tarnowska 4:0


MECZ O III MIEJSCE

Tarnowska vs Siedlecka 5:0


FINAŁ

Kielecka vs Zamojsko-Lubaczowska 3:1


Nagrody indywidualne:

Najlepszy zawodnik – ks. Maciej Lewandowski (diecezja zamojsko-lubaczowska)
Król strzelców – ks. Antoni Król | 11 bramek (diecezja tarnowska)
Najlepszy bramkarz – ks. Krzysztof Banasik (diecezja kielecka)
Najstarszy zawodnik – ks. Andrzej Kuliberda (archidiecezja częstochowska)

 

FOTOGALERIA | relacja | wyniki   >> zobacz