Mistrzostwa Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej

2015 | Częstochowa

XI Mistrzostwa Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej zostały przeprowadzone w Częstochowie. Uczestniczyło w nich 13 drużyn – z diecezji:
kieleckiej, pelplińskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, łowickiej, rzeszowskiej, toruńskiej, tarnowskiej, opolskiej, łomżyńskiej i bielsko-żywieckiej
oraz archidiecezji:
częstochowskiej (gospodarz), lubelskiej i przemyskiej. Łącznie w zawodach wzięło udział 108 kapłanów.

Mistrzem Polski została reprezentacja diecezji tarnowskiej (w składzie: ks. Piotr Burdacki, ks. Rafał Żelazny, ks. Adam Bezak, ks. Paweł Skraba,
ks. Sławomir Szyszka, ks. Marian Chełmecki, ks. Paweł Bogaczyk, ks. Kacper Bernasiewicz, ks. Marcin Górski, ks. Leszek Grębski),
zaś wicemistrzem zespół z diecezji zamojsko-lubaczowskiej (ks. Adam Malinowski, ks. Mateusz Furmaniak, ks. Łukasz Malec, ks. Maciej Banach,
ks. Piotr Szeptuch, ks. Krzysztof Sosnowski, ks. Marian Wyrwa, ks. Paweł Derylak, ks. Marek Mazurek, ks. Maciej Lewandowski, ks. Tomasz Winogrodzki). Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z archidiecezji częstochowskiej (ks. Tomasz Chudy, ks. Michał Solarczyk, ks. Jarosław Sowa, ks. Andrzej Kuliberda, ks. Michał Wieczorek, ks. Piotr Sokalski, ks. Arkadiusz Makles, ks. Robert Glen, ks. Łukasz Dybowski), a tuż za podium znalazł się
zespół z diecezji pelplińskiej
(ks. Andrzej Taliński, ks. Wacław Mielewczyk, ks. Marcin Kunda, ks. Krzysztof Piątek, ks. Piotr Fankidejski,
ks. Marek Szynkowski, ks. Łukasz Delewski, ks. Damian Briegmann, ks. Wojciech John).

 


Wyniki XI Mistrzostw Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej w Częstochowie

13–14 lutego 2015 r.


ROZGRYWKI GRUPOWE:

Grupa A

Zamojsko-Lubaczowska vs Łowicka 11:1 (5:1)
Bramki: ks. Tomasz Winogrodzki (4), ks. Krzysztof Sosnowski (4), ks. Paweł Derylak, ks. Marek Mazurek, ks. Łukasz Malec | ks. Jacek Zieliński

Łowicka vs Pelplińska 1:12 (0:6)
Bramki: ks. Piotr Kaczmarek | ks. Marcin Kunda (4), ks. Krzysztof Piątek (2), ks. Andrzej Taliński (2), ks. Piotr Fankidejski (2), ks. Marek Szynkowski (2)

Pelplińska vs Zamojsko-Lubaczowska 0:6 (0:3)
Bramki: Tomasz Winogrodzki (2), ks. Paweł Derylak (2), ks. Maciej Lewandowski oraz samobójcza

Grupa B

Lubelska vs Tarnowska 0:3 (0:1)
Bramki: ks. Marcin Chełmecki (2), ks. Sławomir Szyszka

Opolska vs Rzeszowska 2:1 (0:0)
Bramki: ks. Rafał Kiełek, ks. Wiesław Mróz | ks. Dariusz Weryński

Opolska vs Lubelska 4:3 (2:1)
Bramki: ks. Mariusz Pełechaty (2), ks. Rafał Kiełek, ks. Kamil Tymecki | ks. Sławomir Jagiełło, ks. Emil Kancir, ks. Maciej Ziębiec

Tarnowska vs Rzeszowska 3:1 (2:0)
Bramki: ks. Marcin Górski, ks. Adam Bezak, ks. Sławomir Szyszka | ks. Przemysław Krzysztoń

Opolska vs Tarnowska 1:3
Bramki: ks. Kamil Tymecki | ks. Paweł Skraba, ks. Marcin Górski, ks. Leszek Grębski

Rzeszowska vs Lubelska 0:9
Bramki: ks. Emil Kancir (5), ks. Piotr Chmielecki, ks. Maciej Domański, ks. Paweł Kościuk, ks. Leszek Sałaga

Grupa C

Kielecka vs Toruńska 3:0 (1:0)
Bramki: ks. Dariusz Snochowski, ks. Grzegorz Pastorczyk (2)

Toruńska vs Przemyska 1:3 (1:3)
Bramki: ks. Tomasz Jankowski | ks. Hałas (2), ks. Długosz

Przemyska vs Kielecka 2:3 (1:1)
Bramki: ks. Tomasz Hałas, ks. Borek | ks. Dariusz Snochowski (2), ks. Grzegorz Pastorczyk

Grupa D

Częstochowska vs Bielsko-Żywiecka 7:1 (5:0)
Bramki: ks. Łukasz Dybowski (5), ks. Arkadiusz Makles, ks. Andrzej Kuliberda | ks. Robert Kasprowski

Bielsko-Żywiecka vs Koszalińsko-Kołobrzeska 1:6 (0:1)
Bramki: samobójcza | ks. Tadeusz Ceynowa (2), ks. Piotr Pączkowski (2), ks. Marcin Wolanin, ks. Wojciech Staszczak

Koszalińsko-Kołobrzeska vs Częstochowska 2:4 (1:1)
Bramki: ks. Piotr Pączkowski, ks. Adam Paź | ks. Arkadiusz Makles, ks. Andrzej Kuliberda, ks. Łukasz Dybowski, ks. Piotr Sokalski


ĆWIERĆFINAŁY:

Zamojsko-Lubaczowska vs Przemyska 2:1 (1:0)
Bramki: ks. Paweł Derylak, ks. Maciej Lewandowski | ks. Kocaj

Tarnowska vs Koszalińsko-Kołobrzeska 1:1 (1:0) (rzuty karne 2:1)
Bramki: ks. Paweł Skraba | ks. Adam Paź

Kielecka vs Pelplińska 0:0 (rzuty karne 1:2)

Częstochowska vs Opolska 4:0 (3:0)
Bramki: ks. Łukasz Dybowski (2), ks. Arkadiusz Makles, ks. Piotr Sokalski


PÓŁFINAŁY:

Tarnowska vs Pelplińska 0:0 (rzuty karne 3:2)

Zamojsko-Lubaczowska vs Częstochowska 6:0 (2:0)
Bramki: ks. Paweł Derylak (2), ks. Maciej Banach (2), ks. Tomasz Winogrodzki, ks. Maciej Lewandowski


MECZ O III MIEJSCE

Pelplińska vs Częstochowska 1:1 (0:1) (rzuty karne 2:3)
Bramki: ks. Marcin Kunda | ks. Łukasz Dybowski


FINAŁ

Tarnowska vs Zamojsko-Lubaczowska 2:2 (0:1) (rzuty karne 2:1)
Bramki: ks. Kacper Barnasiewicz, ks. Paweł Bogaczyk | ks. Marek Mazurek (2)


Nagrody indywidualne:

Najlepszy zawodnik – ks. Krzysztof Sosnowski (diecezja zamojsko-lubaczowska)
Król strzelców – ks. Łukasz Dybowski | 9 bramek (archidiecezja częstochowska)
Najlepszy bramkarz – ks. Piotr Burdacki (diecezja tarnowska)


FOTOGALERIA | relacja
   >> zobacz